Festival otrlého diváka

 

PROGRAMME

FILMS

FESTIVAL TRAILERS

ABOUT US

PRESS

CZECH

 

The Brood

Original title: The Brood
Czech titile: Mláďata
Country and year: Canada 1979
Director: David Cronenberg
Version: English / Czech simultaneous translation into headphones
Running time: 92 minutes
Screening format: DVD
 
Screening: Friday 24th February 2006 from 22:00
Venue: cinema Aero, Praha
Admission: 90,- Kč

Sorry, no English text available at the moment, but feel free to read the Czech one:

Mláďata uzavírají etapu méně známých filmů Davida Cronenberga a zapsali se do dějin gore filmů už svým námětem dětí-mutantů. Ústřední zápletkou jsou záhadné vraždy v rodině Noly Carvethové a jejím okolí. Její manžel je navíc znepokojen podivným chováním své pětileté dcery.
Těžko bychom hledali režiséra, který dokázal tak precizně sestoupit do hlubin lidské psychiky a přenést na plátno nejtemnější zákoutí lidské duše. Nesmíme zapomenout, že film vznikl v sedmdesátých letech, tedy v době výjimečných psychiatrů se zvláštními schopnostmi a farmaceutických firem provádějících tajné pokusy. Cronenberg vytvořil jedno se svých nejpesimističtějších děl, a to i po stránce vizuální. Zde už nejsou tolik důležitá monstra – jako v předchozích dvou filmech Shivers (1975) sexuální paraziti a Rabid (1977) upírská mutace Marilyn Chambers, ale důraz je kladen na postižení lidské psychiky a jejích projevů. Možná pro někoho bude překvapivé, že tak dnes seriózní tvůrce se kdysi nechal unášet estetikou ošklivosti, a dokonce si dovolil udělat zabijáky z dětí, které mimochodem vypadají ve filmu celkem nevinně. Ale vzpomeňte si na jejich vzhled například ve scéně zabití učitelky. Oku lahodící je také zrození jedné ze stvůr z těla Noly.

 

2nd edition (2006)
- films / programme

Mláďata

Mláďata

Mláďata

Mláďata

 

Licence Creative Commons
The website of The Shockproof Film Festival is subject to the licence Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported.