Festival otrlého diváka

 

PROGRAMME

FILMS

FESTIVAL TRAILERS

ABOUT US

PRESS

CZECH

 

Squirm

Original title: Squirm
Czech titile: Červi
Country and year: USA 1976
Director: Jeff Lieberman
Version: English / Czech simultaneous translation into headphones
Running time: 92 minutes
Screening format: DVD
 
Screening: Thursday 23th February 2006 from 18:00
Sunday 26th February 2006 from 20:30
Venue: cinema Aero, Praha
Admission: 90,- Kč

Sorry, no English text available at the moment, but feel free to read the Czech one:

29. září 1975 došlo na pobřeží Georgie k neobvyklým povětrnostním úkazům, důsledkem čehož popadaly stožáry vysokého napětí. V malém městečku Fly Creek začali ze země vylézat pološílení červi požírajíce vše, co jim přišlo do cesty.
Režisér Jeff Lieberman patří mezi nejvíce provokativní autory 70. let. Dokázal z banálních námětů vytvořit znepokojivá díla, jež uchvacují dodnes. V případě Červů zfilmoval skutečnou událost, jejíž pozadí bude odhaleno – kontextu neznalým divákům – v den festivalového uvedení. Film je plný scén, které ve své době vyvolávaly hromadné zvracení a prý dodnes působí dostatečně povzbudivě. Často jsou citovány scény, kdy červi vylézají z různých tělních otvorů. Filmaři se skutečně vyřádili při vymýšlení triků. Režisér sám vytvářel nejpodivnější zvuky, které vytvářel pomocí různých předmětů. Kim Basingerová se ucházela o hlavní ženskou roli ve filmu, ale byla odmítnuta pro příliš krásné tělo. Martin Sheen chtěl hrát hlavní mužskou roli, ale ten zase prosazoval změnu scénáře, aby mohl dostatečně prokázat své umění.
Červi jsou ceněni především pro svou trikovou originalitu, protože rytmus vyprávění a některé herecké výkony občas kolísají. Jeff Lieberman se později proslavil ještě filmem Blue Sunshine (1977) o skupině bývalých hippísáků, kteří se předávkují LSD a stanou se bláznivými zabijáky. Film jsme vybrali do našeho programu také proto, že filmy, v nichž se zvířata symbolicky jako matka příroda mstí na lidech, byly dlouhou dobu zdrojem mnoha slavných filmů. Tím nejaktuálnějším je remake King Konga.

 

2nd edition (2006)
- films / programme

Červi

Červi

Červi

Červi

Červi

 

Licence Creative Commons
The website of The Shockproof Film Festival is subject to the licence Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported.