Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Krvavá hostina

Originální název: Feast
Anglický název: Feast
Země a rok: USA 2005
Režie: John Gulager
Verze: anglicky / české titulky
Délka: 95 minut
Formát nosiče: DVD
 
Projekce: Úterý 13. února 2007 od 20:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 90,- Kč

Letos poprvé festival zařazuje do programu distribuční předpremiéru. Snímek Krvavá hostina vznikl v rámci Projektu Greenlight, zaměřeného na talentované začínající filmaře, a od svého uvedení na losangeleském Screamfestu se již dočkal srovnání s takovými klasickými kousky jako Evil Dead (1983) Sama Raimiho, Braindead (1992) Petera Jacksona nebo Od soumraku do úsvitu (1996) Roberta Rodrigueze.
Pekelně zábavná variace na osvědčenou zápletku „monstrum ohrožuje nesourodou skupinu lidí daleko od civilizace“. Krvavá hostina si pohrává s konvencemi tohoto žánru a s tím, co od něj zkušený divák očekává. Ale jen proto, aby ho pak zavedla jinam. Stejně tu už všechno bylo, takže jde jen o to, jak to k sobě poskládat, a hlavně se u toho dobře pobavit. Potoky krve, těsná trička hrdinek, plky místních ochmelků, zrovna nefungující telefon, záhadný cizinec a monstrum neznámého původu. Všechno je tak, jak má být, a přece jinak. Odkud se vzali? Kam jdou? Podobné nesmysly se v tomto filmu určitě nedozvíte. Ovšem plátno se rychle zbarví doruda, jak se příšery prokusují svým krmivem. Dočká se vůbec někdo rána?
Producenty filmu jsou Ben Affleck, Matt Damon a hororový klasik Wes Craven. Ve filmu si zahráli mimo jiné sexbomba Krista Allen, drsný rocker Henry Rollins a Balthazar Getty známý z Lynchovy Lost Highway.

 

3. ročník (2007)
- filmy / program

Krvavá hostina

Krvavá hostina

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.