Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Nejšpinavější hra na světě

Originální název: The Dirtiest Game in the World
Anglický název: The Dirtiest Game in the World
Země a rok: USA 1970
Režie: James Bryan
Verze: anglicky / genderově vyvážený simultánní překlad Samanthy Bifidus a Josefa Vokurky
Délka: 60 minut
Formát nosiče: DVD
 
Projekce: Sobota 18. února 2012 od 23:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 100,- Kč
Poznámka: Projekce přístupná jen divákům starším 18 let.

Když vůdce politické strany ve snaze o získání voličů z řad hippies vyšle svého zástupce mezi bujarou mládež vyznávající lehké drogy a skupinový sex, nemůže to dopadnout jinak než sebevraždou revolverem ve vagíně. Těžko říct, co je vlastně nejšpinavější hra na světě, zda politika, drogy nebo sex. Každopádně diváci stejnojmenného filmu budou odpověď na tuto otázku hledat ve změtích nahých těl květinových dětí a v oparu marihuanového kouře. A přitom se také mohou například přiučit, že kouření marihuany uvolňuje řitní svalstvo a co se z toho dá získat pro sexuální život. V Nejšpinavější hře na světě exploatace potkává satiru. Najdeme tu typicky exploatační zálibu ve skandálních tématech jako promiskuitní sex, drogy, alkoholismus a zkažený svět politiky. Zároveň ale satiricky ukazuje všechny a všechno jako přízemní, opovrženíhodné a směšné. Ve filmu figuruje bisexuální hippie aktivistka, která střídá partnery jako jointy, zhulené swingers party se prudce zvrhávají do násilí a o univerzální kosmické energii, která má všechny květinové děti spojovat, se tu jen dost pochybně tlachá. Režisér filmu James Bryan dílo charakterizuje slovy: „Zázrak počatý za tři dny, vzešlý z téhle šílené éry a inspirovaný Andaluským psem. Můj záměr byl, aby se diváci buď dostali do nálady na orgii přímo v kinosále, nebo se vypotáceli na ulici a vyzvraceli se do kanálu.“ Uvidíme, které z obou variant budou otrlí diváci v Aeru letos více nakloněni.

Jako postkoitální uvolnění pro otrlé diváky proběhne ve foyer kina Aero připomínka zlatých časů porna v Československu – autentická 8 mm projekce jednocívkových pokladů skandinávské produkce 70. let.

 

8. ročník (2012)
- filmy / program

Nejšpinavější hra na světě

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.