Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

El Santo bojuje o Drákulův poklad

Originální název: Santo en el tesoro de Drácula
Anglický název: Santo and Dracula's Treasure
Země a rok: Mexiko 1968
Režie: René Cardona
Verze: španělsky / simultánní překlad Pana Akuráta
Délka: 81 minut
Formát nosiče: DVD
 
Projekce: Čtvrtek 21. února 2008 od 18:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 80,- Kč

Tentokrát Santo představuje vědcům stroj, který umožňuje návrat v čase. Samozřejmě on, krásná žena a její otec se dostanou do XIX. století, kde řádí upíři. Naštěstí se setkají s lovcem upírů doktorem van Rothem, který jim hodně pomůže, protože Drákula nerad bojuje ve stylu wrestlingu.
Letos jsme z asi padesáti filmů s hrdinou El Santem (stává se pomalu ale jistě maskotem Festivalu otrlého diváka) vybrali ukázku poměrně špatně natočeného filmu, který ale patří k jedněm z nejvtipnějších. Ostatně letošní ročník je tak trochu ve znamení filmového neumětelství. Aby byl tento díl oživen, jedním z hrdinů je komická postava Alberta Rojase. Přesun v čase probíhá prostřednictvím spirály časového tunelu (jde o plagiát triku v Mexiku tehdy populárního amerického televizního seriálu Tunel času) a dodává psychedelický nádech jinak neoriginálnímu dobrodružství. Film existuje ve dvou verzích, kdy v té vývozní je Drákula obklopen ženštinami s odhaleným poprsím, což mexičtí diváci nesměli vidět. Tento díl lze doporučit všem fanouškům nepovedených filmů, zápasnických filmů nebo samotného El Santa, protože už samotná zápletka (a její trikové provedení) s cestováním do minulosti je poměrně neobvyklá.

 

4. ročník (2008)
- filmy / program

El Santo bojuje o Drákulův poklad

El Santo bojuje o Drákulův poklad

El Santo bojuje o Drákulův poklad

El Santo bojuje o Drákulův poklad

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.