Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Bruce Lee v Podsvětí

Originální název: Lee sam geuk wai jan dei yuk moon
Anglický název: The Dragon Lives Again
Země a rok: Hongkong 1977
Režie: Law Kei
Délka: 90 minut
Formát nosiče: HD
Verze: český live dabing
 
Projekce: Čtvrtek 8. července 2021 od 20:30
Místo: živák v pražském kině Aero
online na Moje kino Live
 
Vstupné: živák v Aeru za 160 Kč
online za 110 Kč, 220 Kč, nebo 550 Kč

Bruce Lee byl opravdu větší než život. Tvrdé údery totiž rozdával i po smrti v Podsvětí. Napřed si tam ale musel zjednat respekt u dalších legend, které obývají svět mrtvých. Proti alianci složené z Jamese Bonda, Draculy, Clinta Eastwooda (který sice ještě žije, ale tímhle detailem si hezký příběh jistě nebudeme kazit) nebo Emmanuelle mu pomáhá jen Pepek námořník. Spadeno na něj má navíc i vládce Podsvětí, v jehož trůnním sále stojí nosný sloup, který podpírá celou podzemní říši.

Takhle alespoň vypadá posmrtný život Bruce Leeho v podání hongkongských tvůrců zodpovědných za snímek Bruce Lee v Podsvětí. Film patří do volné kategorie tzv. bruceploitation, filmů, které vznikaly v letech následujících po Leeho smrti a snažily se na mistrově odkazu přiživit. Jak bývá u těchto filmů zvykem, hlavní roli ztvárnil neznámý herec, který vystupuje pod pseudonymem připomínajícím Leeho jméno, v tomhle případě Bruce Leung. To, že není Leemu podobný, tvůrci vyřešili šalamounsky – po smrti prý totiž nikdo nevypadá stejně jako za života.

Velkolepou absurditu zápletky tohoto filmu pro vás ještě zahustí dabing v podání dua Kafilerie Zawadská a Immanuel Lubrikant, který můžete konzumovat v teple svých domovů online, nebo se za ním vypravit na prkna, která znamenají Kino Aero.

Film byl restaurován společností American Genre Film Archive.

 

Online nouzovka 2020/2021
- filmy / program

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.