Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Bruslo-ostří

Originální název: Roller Blade
Anglický název: Roller Blade
Země a rok: USA 1986
Režie: Donald G. Jackson
Délka: 88 minut
Formát nosiče: SD
Verze: live český dabing
 
Projekce: Sobota 15. října 2022 od 17:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Civilizace se zhroutila, ale lidé přežili. A zůstat naživu znamená sehnat si cokoli pojízdného a nikdy se nezastavovat. Pouštní oblast Lost Angels si totiž uzurpuje despotický maskovaný maniak s neukojitelnou chutí po bílém mase, jenž má své bruslící pohůnky všude. Odvahu vzdorovat si zachovává jen hrstka svatých žen na kolečkových bruslích a jedna policejní skate patrola. Vítejte ve světě bruslo-ostrých, kde nikdo nechodí pěšky a vládne tu jediné pravidlo: Skate or die!
Festival otrlého diváka má tu čest představit vám dalšího význačného auteura spodních proudů kinematografie. Michiganský odchovanec Donald G. Jackson proslul jednak jako spoluautor unikátní metody „zenové filmařiny“, jež se obejde bez scénáře a spoléhá na sílu okamžiku před kamerou, jakož i umíněný tvůrčí samorost schopný natočit barvitý akční film s nulovým rozpočtem. Natáčení Bruslo-ostří ostatně Jackson zafinancoval z vlastních kapes krátce poté, co se přistěhoval do L.A., a film byl pak jako jeden z prvních uveden rovnou na videotrh, kde se dočkal značné slávy. Jak by také někdo mohl odolat kombinaci bezoktanového Šíleného Maxe, nadutého wrestlingu, jeptišek s balisongy, očistného rituálu ve vířivce a totální oddanosti k jízdě na bruslích, skejtu nebo v nákupním vozíku! Festivalovou projekci nadto doplní živý dabing od našich neohrožených jezdců spravedlnosti ve složení Josef „Abatyše“ Vokurka, Jíra „Motýlek“ Fostrá a Samantha „Bruska“ Bifidus.

 

Podzimní sklizeň 2022
- filmy / program

Roller Blade

Roller Blade

Roller Blade

Roller Blade

Roller Blade

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.