Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Zkus ty vály utnout

Originální název: Can't Stop the Music
Anglický název: Can't Stop the Music
Země a rok: USA 1980
Režie: Nancy Walker
Délka: 123 minut
Formát nosiče: HD
Verze: live český dabing
 
Projekce: Pátek 14. října 2022 od 19:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Znáte ten vtip, jak přijdou do Aera policajt, stavební dělník, Indián, motorkář, voják a kovboj? Ne? Protože on to teprve vtip bude, až se na plátně žižkovského filmového svatostánku poprvé rozbliká cukrkandlový nápis Can’t Stop the Music (Zkus ty vály utnout).
Zběsilá diskoféerie o tom, jak vznikla béčková hudebně-zábavná senzace Village People, vzdává svou vizuální a zvukovou opulencí hold všemu, co si dnes člověk představí pod pojmem „osmdesátky“, včetně ikonické úvodní scény na kolečkových bruslích. Režie se ujala broadwayská hvězda Nancy Walker, pro kterou to byla první zkušenost s filmem a ihned v něm utopila strašlivé milióny, aby se vzápětí ukázalo, že se jí podařilo umáchat solidní komerční propadák. Z otrlého hlediska je takový výsledek skoro nepochopitelný, vždyť megabiják Zkus ty vály utnout nepostrádá nic z toho, co našeho diváka přitáhne do kina jako magnet. Přepjaté herecké výkony, příběh, který jakoby snad uplácalo ADHD děťátko z barevné plastelíny a scénář postavený na podivných skečovitých dialozích mezi postavami, které se urputně drží své nepřekvapivé lajny. A v této UHO omáčce si plavou elegantního motýlka, brutálního kraula i povinná prsa nejen členové legendárních Village People, ale také ikona 80s pulp mainstreamu Steve Guttenberg. Za zmínku zde rozhodně stojí i nepřehlédnutelná postava Rendy, na které si svou jedenáctou – hereckou - disciplínu poctivě potrénoval přeslavný desetibojař Bruce Jenner (vulgo Caitlyn Jenner) a za kulení očí by zasloužil minimálně platinovou medaili.
Otrlá projekce bude přizdobená a přituněná simultánním dabingem tria Bifidus-Fostrá-Vokurka, přičemž dojde i na pečlivě vybrané zpěvy a možná i tance. Nebaví vás disko? Hele, když mohla před pár lety ta parta rozkošných oflitrovaných kašparů svým nečekaným výstupem na chicagském Riot Festivalu vybudit publikum k tomu, aby se rozdělilo na poloviny, rozběhlo se vší silou proti sobě a vytvořilo „zeď smrti“, proč nezkusit, co jejich „vály“ udělají s otrlými diváky? Baví vás disko? Tak vzhůru do cvičebního anebo klidně do kostýmů, vy už víte, jakých, a hurá do Aera.

 

Podzimní sklizeň 2022
- filmy / program

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.