Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Rezavá střecha, krvavý sklep

Originální název: Ginger Snaps
Anglický název: Ginger Snaps
Země a rok: Kanada 2000
Režie: John Fawcett
Délka: 108 minut
Formát nosiče: HD
Verze: anglicky / české titulky
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Sobota 28. října 2023 od 17:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Nastává menarche a s ní počátek neodvratitelného cyklu. Každých osmadvacet dní prochází tělo bolestivou proměnou a přináší podivný hlad i prolitou krev. Šestnáctiletá Ginger právě dostala své první měsíčky a ze svého „prokletí“ není nijak nadšená. Tím spíš, že ještě téže noci ji v parku napadne psovitá stvůra a z nebohé dívky tak začne crčet krev i na dalších místech. A přestože se její rány rychle zacelí, mladší sestra Brigitte má neblahé tušení. Zpovzdálí sleduje, jak Ginger vrhá dravé pohledy po svých spolužácích, toulá se po nocích a je útočná a nevyzpytatelná. Vážně takhle vypadá proměna v ženu, jak se je snaží ujistit jejich matka? Okultní knihy ani béčkové filmy Brigitte žádné rady ohledně sejmutí vlkodlačí kletby nenabízejí a další úplněk vychází už na Předvečer Všech svatých. Obě sestry tak čeká dlouhá halloweenská noc.

O vlkodlacích, rusovláskách a menstruaci koluje bezpočet mýtů, kanadské tvůrčí duo Karen Waltonová a John Fawcett se je ale rozhodli všechny propojit v kousavém příběhu sester Fitzgeraldových. Vlkodlačí kletba tak v jejich podání přináší osvobozující moc, jakož i nešťastné břímě kupících se mrtvol. Dílo volně přecházející mezi body hororem, černou komedií a filmem ze střední školy se na přelomu milénia stalo severoamerickým kultem a díky Fawcettově zarputilému lpění na praktických efektech si udrželo řadu krvavých atrakcí i pro současné obecenstvo. Do českých luhů, hájů a videopůjčoven ovšem snímek vstoupil jako uťáplá Moje sestra vlkodlak a v hororových policích tak trochu zapadl. Festival otrlého diváka proto legendární vlkodlačí film uvede na plátno pod vlastním názvem, který dělá čest původnímu anglickému dvojsmyslu a v myslích diváků dozajista zanechá nesmazatelnou čmýru.

 

Podzimní sklizeň 2023
- filmy / program

Rezavá střecha, krvavý sklep

Rezavá střecha, krvavý sklep

Rezavá střecha, krvavý sklep

Rezavá střecha, krvavý sklep

Rezavá střecha, krvavý sklep

Rezavá střecha, krvavý sklep

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.