Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Krvavý Johann

Originální název: Krvavý Johann
Anglický název: Bloody Johann
Země a rok: Česká republika 2023
Režie: Jakub Krumpoch
Délka: 91 minut
Formát nosiče: HD
Verze: česky / anglické titulky
Weby: ČSFD
 
Projekce: Neděle 29. října 2023 od 19:45
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Faust vlastní krví podepsal a svou duši Mefistofelovi zaprodal, aby se s Markétou miloval. Lásce peklem mámené ale rodinou Markéty přáno nebylo, a tak je Faust popravil všechny do jednoho. Zazvonil konec, pohádky konec. Ale kdeže! Bude to ještě sluníčkovější! To už ostatně slibuje bohulibý název bijáku, který uvádíme exkluzivně v předpremiéře, než se vydá obléhat kinodistribuci.

Když „Karlák“ obejme noc, lze tam vidět mnohé zvláštní úkazy, ale díky ojedinělému žánrovému příspěvku do zatuchlých vod české kinematografie se matička Praha octne pod náporem explozí, mutantů, čarovných sil, zombie apokalypsy, nahatého Marka Holého a neméně hanbatých upírek ze strip klubů, notně vyprahlých.

Nečekejte tedy bejka Hřebejka, ale spíš silný dryják, u nějž si nelze nevzpomenout na duo Dobeš – Kopřiva, avšak v mnohem ambicióznějším kabátku. Až komiksově pojatý snímek nadšence a poučeného cinefila Jakuba Krumpocha a jeho party svérázně přepracovává legendu Johanna Georga Fausta. A kdo si potrpí na vysokou literaturu, vězte, že Goethe se ve scénáři skvěje ve vybrané společnosti Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové. Ctižádostivý tvar atraktivně kombinuje horor s fantasy, přitom mu není cizí nadhled, s nímž tne do živého i neživého, zatímco jedovatě cituje nejeden popkulturní odkaz. Mimo delikátního hereckého ansámblu typu Bardotové (Brittany Bardotové) uvidíte v náležitých hereckých polohách také Petra Rychlého, Ester Kočičkovou či Lukáše Duy Anh Trana.

 

Podzimní sklizeň 2023
- filmy / program

Krvavý Johann

Krvavý Johann

Krvavý Johann

Krvavý Johann

Krvavý Johann

Krvavý Johann

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.