Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Zmrd v Benátkách

Originální název: The Last Horror Film
Anglický název: The Last Horror Film
Země a rok: USA 1982
Režie: David Winters
Délka: 88 minut
Formát nosiče: HD
Verze: live český dvojhlasý dabing
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Pátek 27. října 2023 od 19:45
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč
 
Projekce: Neděle 29. října 2023 od 17:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Filmový festival v Benátkách nad Jizerou je největší kulturní akce sezóny, kde se schází společenská smetánka z celého světa. Právě sem vyrazil taxikář a hororový nadšenec Vinny, aby si tu splnil svůj životní sen – stát se filmovým režisérem. Jeho výprava do světa celebrit a velkého šoubyznysu ale nabere hrozivé rozměry, jak se kolem něj začnou podezřele kupit případy záhadně zavražděných filmařů. Je Vinny opravdu jen nevinný fanoušek, anebo je to opravdu nebezpečný „zmrd v Benátkách?“ Odpověď na tuto otázku vám dá jedině cinefilní projekce na Festivalu otrlého diváka s živým dabingem Kafilerie Zawadské a Immanuela Lubrikanta.

Film Zmrd v Benátkách je jedním z prvních režijních opusů zkušeného filmového, televizního a broadwayského herce a tanečního choreografa Davida Winterse. Ten má na kontě choreografii několika filmů Elvise Presleyho nebo snímku Zrodila se hvězda (1976). Zmrd v Benátkách je jeho pokusem připojit se k tehdejší vlně stalkerských thrillerů – ostatně hlavní roli hraje neodolatelně slizký Joe Spinell z nechvalně proslulého filmu Maniak. Wintersův film je ale o poznání odlehčenější. Spíš se snaží o sebereflexivní nadhled a komentář k fenoménu „šokujících“ filmových hororů. Wintersova kariéra nabrala nový směr v osmdesátých letech, kdy spolu s režisérem Davidem A. Priorem založil společnost AIP, ze které pocházejí takové kinematografické klenoty jako Smrtelná kořist, Nukleární holomajzna nebo Wintersův další režijní opus Kosmická vzpoura.

 

Podzimní sklizeň 2023
- filmy / program

Zmrd v Benátkách

Zmrd v Benátkách

Zmrd v Benátkách

Zmrd v Benátkách

Zmrd v Benátkách

Zmrd v Benátkách

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.