Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Prokletí queerodlaka

Originální název: Curse of the Queerwolf
Anglický název: Curse of the Queerwolf
Země a rok: USA 1988
Režie: Mark Pirro
Délka: 90 minut
Formát nosiče: HD
Verze: live český dvojhlasý dabing
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Sobota 28. října 2023 od 20:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Selenofobie prý bývá spojována s pověrami týkajícími se událostí, které mohou nastat za úplňku. Homofobie zase s pověrami týkajícími se událostí, které mohou nastat úplně kdykoliv. Každopádně každá fobie je prokletí. A tímto jsme vystříleli všechny argumentační patrony pro letošní uvedení nepopsatelně divného snímku Prokletí querrodlaka.

Režisér samouk, mistr 8mm kamery, zarputilý zastánce co nejnižších rozpočtů (protože ty prachy, co by do filmu vrazil, už beztak nikdy neuvidí, tak proč se zbytečně rozšoupávat) a zakladatel produkční společnosti Pirromount Mark Pirro způsoboval poprask ve videopůjčovnách svými bezskrupulózními snímky, kterým dával právě za účelem poprasku rozverné názvy jako Nejslabší, máte elektrické křeslo (Deathrow Gameshow), Nudistická kolonie mrtvých (Nudist Colony of the Dead) nebo Prdelucha (Rectuma). Zasloužený úspěch mezi VHS geeky tak sklidil i snímek, který vám letos představíme.

Prokletí queerodlaka je jímavý příběh spokojeného heterosexuálního mladíka, který si užívá lízaný mariáš se svou sexy galánkou a jen tu a tam si zajde vyhodit z kopejtka s poněkud morálně pružnějším kámošem. Tento svobodný mládenec svádí kamaráda k nepravostem a hoši potom v baru berou, co se jim namane. Když tu najednou na život našeho hrdiny padne oční stín... Ne, tady ani spoilerovat nelze. Zkrátka a dobře, těsně poté, co spořádanému mariášníkovi vystartuje po zadnici švarný queerodlak, vyrazí mu pro změnu po krku místní domobrana a stejný krk se mu zároveň snaží zachránit nejrůznější okultní figurky. A milý chlapec si aspoň tentokrát musí zachránit prdel. Sofistikovanější divák si možná nad Queerodlakem povzdechne, že režisér chodí až moc často s Troškou do mlýna, my ale věříme, že s drobnou, zato intenzivní pomocí tvůrčí skupiny Bifidus – Vokurka budou nakonec ti nejvěrnější otrlí diváci svědky grandiózního Pirrova vítězství.

 

Podzimní sklizeň 2023
- filmy / program

Prokletí queerodlaka

Prokletí queerodlaka

Prokletí queerodlaka

Prokletí queerodlaka

Prokletí queerodlaka

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.