Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Stovky bobrů

Originální název: Hundreds of Beavers
Anglický název: Hundreds of Beavers
Země a rok: USA 2023
Režie: Mike Cheslik
Délka: 108 minut
Formát nosiče: HD
Verze: anglicky / české titulky
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Pátek 8. března 2024 od 17:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Zálesák, ten těžkej život má. Nakažlivě originální groteska pro nové milénium vám svým nonstop vírem kreativních nápadů a zběsilého humoru vyrve bránici z těla.

Festival otrlého diváka si vždy zakládal na tom, že uvádí nejen bizary, braky či nechuťárny, ale také výlučná díla, která se svou nezřízenou či geniální originalitou vymykají tuctovosti. Tuto definici naplňuje, ba spíše i přeplňuje velkolepě ztřeštěný počin Stovky bobrů, který pro nové milénium oživuje žánr němých grotesek. Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů. Videoherně vyprávěný survival představuje mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání, kde místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád.

Extatickými ohlasy oprávněně provázená indie senzace žánrových festivalů je dílem hyperaktivních fantastů, kteří se před dvěma roky otrleckým divákům představili fantasmagorickou explozí low-cost obrazotvornosti Příšera z Michiganského jezera. Jejich novinka opět vyvěrá z frenetického stylu ADHD audiovize sociálních sítí, kterou tentokrát spojují s estetikou klasických hraných slapsticků a nespoutanou logikou animovaných grotesek ze série Looney Tunes, přičemž se ještě smočili také ve furry fandomu. Vybaveni uhrančivou DIY kreativitou – v kombinaci se zeleným plátnem i reálným prostředím zimních lesů pro zachování úchvatného fyzického rozměru gagů – navracejí kinu rozměr hurónské zábavy a senzace schopné vyvolávat nefalšovaný úžas.

Sovy možná nejsou tím, čím se zdají být, ale o bobrech to platí dvojnásob.

 

19. ročník (2024)
- filmy / program

Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.