Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Buď se hecnem, nebo zhebnem

Originální název: Do or Die
Anglický název: Do or Die
Země a rok: USA 1991
Režie: Andy Sidaris
Délka: 97 minut
Formát nosiče: HD
Verze: český simultánní dabing
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Neděle 10. března 2024 od 20:15
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 190,- Kč

Sidarisovský fetišismus ve své vrcholné formě se tentokrát protlačuje do zdánlivě nekonečné hry o život mezi nepravděpodobnými zabijáky a sexy agenty. Nad blyštivými povrchy letadýlek, auťáků, kvérů a silikonů zaslintá naživo trio otrleckých dabérů.

Po pro nás téměř neúnosně dlouhé pauze zase doslova vlítnou do otrlého programu manželé Sidarisovi s jejich opus horribilis Buď se hecnem, nebo zhebnem. V předchozích ročnících jsme uvedli jejich fenomenálně pošahané akčňáky Velké kozy na Havaji a Den Toho, co tančí s kozami, kde už názvy naznačují, co je zásadní devízou sidarisovské estetiky. A ano, kozy, pumlíče, macouny nebo jak ňadrům říkáte, hrají prim i v tomto bijáku z roku 1991. Zatímco v předchozích dvou filmech se ještě scénárista a režisér Andy Sidaris vyhecoval k nečekaným bizarnostem typu vybuchující sova nebo had nakažený rakovinou, snímek Buď se hecnem, nebo zhebnem už je čistá apoteóza tvůrcova fetišismu. K samoúčelné nahotě se přidávají motorky, letadla a motorové čluny, kvéry, granáty a výbuchy. Při sledování zcela nesourodých a nelogických sekvencí akčních a erotických scén si divák bez ohledu na gender připadá jako třináctiletý kluk uprostřed zběsile zábavného snu, který si těsně před usnutím strašně přál.

Jak jinak než pubescentní sen si vysvětlit nelogickou gamesu, která se zrodila v chorém mozku orientálního zločince Balzáma (v ležérně zpomaleném podání Pata Mority, kterého zná svět coby pana Miyagiho v sérii Karate Kid). Smrtící hra spočívá v tom, že po dvou (jak jinak) zatraceně sexy agentkách vystartuje šest zabijáckých dvojic a bude se je v časově omezeném horizontu snažit připravit o život. Agentkám (jak jinak) zcela nelogicky přispěchají na pomoc čtyři sexy agenti a dvě sexy agentky a začne čoromoro v malebných kulisách exotického Malibu.

K tomu, aby udělali v tom bezbřehém guláši přestřelek a muchlovaček aspoň jakýs takýs pořádek, se budou navzájem hecovat otrlí dabéři Samantha Bifidus, Jíra Fostrá a Josef Vokurka. Že u toho možná zhebnou, je vcelku nasnadě.

 

19. ročník (2024)
- filmy / program

Do or Die

Do or Die

Do or Die

Do or Die

Do or Die

Do or Die

Do or Die

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.