Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

36 promile Shaolinu

Originální název: Gui ma tian shi
Anglický název: Taoism Drunkard
Země a rok: Hongkong 1984
Režie: Yuen Cheung-Yan
Délka: 95 minut
Formát nosiče: HD
Verze: anglicky / české titulky
Weby: IMDB, ČSFD
 
Projekce: Sobota 9. března 2024 od 17:00
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč

Zběsile nonsensová výkladní skříň nejpraštěnějších přízemních atrakcí hongkongského filmu vás zkope do kuličky, že nebudete vědět, čí jste.

V historii Otrlce se na plátně kina Aero objevilo už přemnoho šíleností, ale pramálo z nich se může poměřovat s hongkongským senzorickým atakem 36 promile Shaolinu. Tento hyperaktivně hysterický virvál praštěných nesmyslů, permanentního afektu, nejdebilnějších přízemních fórů, ale také nefalšovaně promakaných bojových sekvencí nezadržitelně uhání kupředu, vyfutrovaný zhuleneckou logikou, našňupaným tempem a vychlastaneckým humorem. V jeho základu se při tom skví racionální jádro, které se opírá o domněnku, že k vytvoření jednoznačného kasovního úspěchu stačí zkombinovat v jednom filmu co nejvíce elementů ze všech aktuálních komerčních hitů. Nesoudný výtvor kreativního uskupení, známého jako klan Yuenů, pak nevyhnutelně působí jako rychloposuvem přehraná celá hongkongská sekce osmdesátkové videopůjčovny, zahrnující duchařské bijáky, parodické blockbustery typu Bláznivá mise i slapstickové kung-fu filmy Jackieho Chana.

A o čem že to pojednává? Nezvedený bratr mistra bojových umění zničí modlu jejich školy a musí narychlo schrastit náhradu, ale také panice s konkrétním datem narození, jehož přítomnost je zásadní pro úspěch ceremoniálu nového vysvěcení. Ale dojde také na démonické protivníky, legendární artefakty, vilné neřestnice, důmyslné tréninkové aparáty, obživlé umrlce i mistry opileckých stylů kung-fu. A to nemluvě o úžasných nesmyslech jako jsou vytuněná krysokára na nožní pohon či neporazitelné melounové monstrum. Bláznivost tohoto fantasmagorického, neustále se pitvořícího úletu ještě umocňuje dadaistický nonsensový anglický dabing, který z už tak praštěného filmu dělá ryze nesrozumitelnou, ale o to nespoutanější podívanou.

 

19. ročník (2024)
- filmy / program

Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

Taoism Drunkard

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.