Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Videoautomat

Originální název: Videoautomat
Anglický název: Videoautomat
Délka: 120 minut
Formát nosiče: VHS
Verze: česky
Projekce: Úterý 5. března 2024 od 20:30
Místo: kino Aero, Praha
Vstupné: 180,- Kč
Poznámka: Projekce přístupná jen divákům starším 18 let.

Nový interaktivní formát oslavující bizarnost české devadesátkové VHS éry. Pustíme vám 5 minut z jedné kazety a pak bude na vašem výběru, co do videa zasuneme jako další.

Jeden videorekordér, plná bedna kazet a tlačítka EJECT a PLAY. To jsou hlavní protagonisté nového otrlého formátu Videoautomat, ve kterém se budeme probírat bizarními zákoutími (nejen) českých videokazet. O tom, jak bude vypadat program, budete částečně rozhodovat vy. Na začátku vám pustíme pět minut jedné videokazety a pak vám dáme vybrat, co do videa zasuneme jako další. Když si nebudete vědět rady, nebojte, naši zasvěcení moderátoři vás budou poňoukat, kterou cestou se vydat. A pokud ani pak nebudete mít jasno, co zvolit, k dispozici bude ještě záložní varianta – igelitka smrti, ve které budou uloženy ty největší obskurity, ale také pár zásadních klenotů. Částečně elevated Kinoautomat, částečně česká lowcostová obdoba Videodromu, částečně nostalgická jízda a částečně přehlídka ťukání si na čelo, co všechno divoké devadeVHSátky dokázaly zplodit. Akční i hororové pecky, dabingové přešlapy, reklamní spoty z vnějšího vesmíru, originální straight to video programy české výroby a nesoudné představy o tom, co všechno ještě kazeta snese. Videoautomat vám znovu potvrdí, že VHS není médium, ale stav mysli.

 

19. ročník (2024)
- filmy / program

Videoautomat

Videoautomat

Videoautomat

Videoautomat

Videoautomat

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.