Festival otrlého diváka

 

PROGRAM

FILMY

ZNĚLKY

PARTNEŘI

O NÁS

VZPOMÍNÁME

PRESS

ENGLISH

 

Takový byl Festival otrlého diváka 2023

Úvodní slovo

Temnější zákoutí požehnaného stavu, jež se zove mateřství, se letos pokusíme prozkoumat přímo gynekologickou čelovkou. Už klasik s roztomile zdrobnělým jménem Žáček položil žáčkům v čítance palčivou otázku, která se vzápětí ukázala jako řečnická: „K čemu jsou holky na světě?“ „Aby z nich byly maminky. Aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký.“ Jestli je takový účel lidského bytí optimistickým poňouknutím, nebo zničujícím odsudkem, to už řečnická otázka není, jak se pokusíme vyložit v pečlivě vybraných filmech letošního festivalového programu.
V průběhu otrlého týdne vám tedy nabídneme buclaté plody brakových snažilek, nízkorozpočtová nedonošeňátka, stoplacentní zábavu i rizikové filmy, z jejichž sevření vás ani kleštěmi nevytáhnou, a tak si radši do sálu přiveďte svou vlastní dula-dula-dula Sanit-Tropez, a kdoví, možná se u některých projekcí i smíchy nebo hrůzou rozkojíte. V hledáčku se nám totiž tentokrát ocitla maminka, mamuška, mamulenka, opěvovaná, oslavovaná bytost, která dosáhla ženského Parnasu a vznáší se na obláčku hormonální nirvány a splněné společenské povinnosti, ale taky matka, máti, zničená bytost, stará kráva, která dnes mohla bejt úplně jinde, nebejt blbá a nebejt toho vola, co si neumí dávat pozor. Ale mezi těmito dvěma póly existují nekonečné zástupy postav po porodu, zvrásněných nejen navenek, ale i uvnitř. Štěstím i hrůzou, starostmi i úlevou, nadšených ze svého vytouženého odlitku, smířených s životní změnou, kterou na ně uvalil náročný outěžek, i věčně připravených k boji s nechtěným nadělením. Mamma mia!
A kdyby vás už z těch všech oplodňováků chytala laktační psychóza, jistě si najdete v programu to svoje i mimo tématickou kategorii, jak už to ostatně osmnáctým rokem v Aeru touto dobou je. Ano, letí to a my neopomeneme ani Otrlečkův vstup do dospělosti, takže celá sobota bude věnována právě filmům, na které by ho maminka (sic!) ještě loni nepustila. Máte se i s tím naším dospělákem na co těšit.
Sice oslavujeme nový život, ale klid, pořád zůstává to staré dobré, co máme rádi my i vy: jedinečné filmy, interaktivní projekce, živé dabingy, filmové bingo, tématický kaleidoskop kinematografických potratů Antonína Tesaře Filmový hovnocuc, mateřsky vymazlená výzdoba předsálí z dílny Zuzany Blaštíkové, Aerodrinky plné krve, šlemu, mléka, chlastu a jiných ingrediencí neoddělitelně spojených s mateřstvím a možná vyprdneme i patřičně umatlanou baby shower. Každopádně doufáme, že i když si zřejmě i letos během otrlého týdne v Aeru nejednou zařvete z plných plic Mamíííííí, tak se vám nakonec příjemně zavine děloha a dojmy z Otrlce vám vydrží aspoň jedno plnotučné šestinedělí.

Bilance

Osmnáctý ročník festivalu Otrlce proběhl v kině Aero od pondělí 6. března 2023 do neděle 12. března 2023. Po vzoru předchozího ročníku tedy festival zakotvil na celotýdenním průběhu oproti historickému rozsahu pouhých šesti dnů. Program tak nabídl osmnáct celovečerních filmů. Poprvé v historii jsme se odhodlali k dodatečnému přidání projekce prvního vyprodaného představení z předprodeje. Díky tomu proběhla celkem dvě promítání živým dabingem doplněného fantasmagorického mišmaše Hřmot obřího plaza aneb teď poznáte Hadimršku.

Fotky

Album na Facebooku kina Aero

Promo materiály

 

 

Tak šel čas
 

18. ročník (2023)

Podzimní sklizeň 2022

17. ročník (2022)

Podzimní sklizeň 2021

Online nouzovka 2020/2021

16. ročník (2020)

Podzimní sklizeň 2019

15. ročník (2019)

Podzimní sklizeň 2018

14. ročník (2018)

20 let Aera: Otrlá neděle (2018)

Podzimní sklizeň 2017

13. ročník (2017)

Podzimní sklizeň 2016

12. ročník (2016)

Podzimní sklizeň 2015

11. ročník (2015)

Halloweenský speciál 2014

10. ročník (2014)

Dušičkový speciál 2013

9. ročník (2013)

8. ročník (2012)

7. ročník (2011)

6. ročník (2010)

5. ročník (2009)

4. ročník (2008)

3. ročník (2007)

2. ročník (2006)

1. ročník (2005)

 

 

Licence Creative Commons
Webové stránky Festivalu otrlého diváka podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License.