Pohroma ve stříkačce aneb Otrlá primadona

Originální název: Evil Spawn / USA 1987 / Režie: Fred Olen Ray / 72 min. / Formát: HD
HororSci-fi
/
Přehrát video

Co všechno je zralá herečka ochotná podstoupit, jen aby si zahrála v pořádném braku? Na to odpoví mega brak, kde hlavní roli dychtivé grácie ztvárnila otrlecká MILF ikona Bobbie Bresee.

Taky už vás napadlo, jak asi herci béčkových filmů vnímají šanci, že jejich skvostné kreace vytáhne na plátno kina Aero otrlý tým? Je to pro ně kariérní meta, nebo noční můra? Znamená pro ně účinkování v titulkovaném opusu kariérní sešup oproti slávě umocněné dabingem? Toto a mnohá další tajemství odkryje nedělní projekce filmu našeho letitého oblíbence Freda Olena Raye, jehož dílo se doslova třpytí všemi atributy, kterými se Festival otrlého diváka s radostí chlubí. Mizerné herecké výkony, solidní gore efekty, zápletky vykradené z mýdlových oper a spousta nahých či polonahých ženských těl. V rámci otrlého programu už jsme vás v minulých letech obeznámili mimo jiné s jeho klenoty jako Hollywoodské rajdy s motorovými pilami nebo Zlý večerníček.

Letos vás čeká psychologický monster movie Pohroma ve stříkačce, kde nás Fred Olen provede zákoutími ješitné psýché uvadající herečky, které dává celý svět najevo, že už je za zenitem, a jediný muž, který ji skutečně miluje takovou, jaká je, je úplně blbý. Zoufalá diva se zcela poddá svodům podomní prodejkyně chemikálií a ještě naposled se pokusí vyšvihnout se zpátky na výsluní a možná i získat hlavní roli v poslední sidarisovce.

Ano, čtete správně, vzhledem k tomu, že se nám v závěru letošního Otrlce podařilo nasadit do programu bok po boku naše dva režisérské miláčky, budete svědky verze filmu, která si tak trochu vyřizuje účty mezi někdejším wrestlerem Olenem Rayem a někdejším sporťákem Sidarisem. Tito dva giganti braku ve své tvorbě sdílí stejnou poetiku, akorát tam, kde Sidaris tlačí akci, Fred Olen Ray tlačí komiku. Každopádně gró otrlé verze Rayova opusu zůstává věrné originálu. Lidé, nepropadejte hříchu marnivosti, a jestli máte pocit, že vám v baráku šustí mravenci v kredenci, radši se podívejte dvakrát.

Číst více
Ne 10.03.2024 / 18:15
Pohroma ve stříkačce aneb Otrlá primadona
Kino Aero / Praha
Přístupnost: 15+
Anglicky / české titulky