The Blaster

Originální název: The Blaster / Česká republika 2014 / Režie: Robert Vrba / 32 min. / Formát: HD
AkčníKomedie
/
Přehrát video

Kvéry, hlášky a pomsta. Seznamte se s největším akčním hrdinou macho osmdesátek, zplozeným v novém tisíciletí. Film uvádíme společně s pokračováním Blaster II: The Second Blast.

„Grandiózní parodická óda na osmdesátková akční béčka a céčka nadchne nejen dokonale replikovanými a s láskou zesměšněnými dějovými i stylovými schématy svých vzorů, ale také perfektně trashovým scénářem napěchovaným záměrně směšnými hláškami.“ Takto středometrážní biják The Blaster popisuje autoritativní publikace Krev, slzy a sperma: Čítanka filmového braku, a my na Otrlci s ní naprosto souhlasíme, neboť jsme ji sami napsali (a během festivalu ji v Aeru pořídíte za zvýhodněnou cenu).

Kultovní středometrážní počin spolku Founder Movies hrdě dává na odiv svůj rodokmen. Počat byl partou nadšenců během láskyplného obcování se vzpomínkami na béčkové akčňáky z odlehlých pultů videopůjčoven. Zatímco plátno atakuje diváka sveřepými pohledy mužných tváří a pompézními přestřelkami, zvukové stopě dominují skvostně kostrbaté hlášky odposlouchané z dobových českých dabingů a nadupaný soundtrack. Let’s barbecue!

Číst více
St 06.03.2024 / 18:00
The Blaster
Kino Aero / Praha
Přístupnost: 15+
Česky