Zmrd v Benátkách

Originální název: The Last Horror Film / USA 1982 / Režie: David Winters / 88 minut / Formát: HD
HororThriller
/
Přehrát video

Vinny je posedlý slavnou herečkou a je rozhodnutý mít ji jako hvězdu ve svém filmu. Je jen nevinný fanoušek, anebo je to opravdu nebezpečný „zmrd v Benátkách?“

Filmový festival v Benátkách nad Jizerou je největší kulturní akce sezóny, kde se schází společenská smetánka z celého světa. Právě sem vyrazil taxikář a hororový nadšenec Vinny, aby si tu splnil svůj životní sen – stát se filmovým režisérem. Jeho výprava do světa celebrit a velkého šoubyznysu ale nabere hrozivé rozměry, jak se kolem něj začnou podezřele kupit případy záhadně zavražděných filmařů. Je Vinny opravdu jen nevinný fanoušek, anebo je to opravdu nebezpečný „zmrd v Benátkách?“ Odpověď na tuto otázku vám dá jedině cinefilní projekce na Festivalu otrlého diváka s živým dabingem Kafilerie Zawadské a Immanuela Lubrikanta.

Film Zmrd v Benátkách je jedním z prvních režijních opusů zkušeného filmového, televizního a broadwayského herce a tanečního choreografa Davida Winterse. Ten má na kontě choreografii několika filmů Elvise Presleyho nebo snímku Zrodila se hvězda (1976). Zmrd v Benátkách je jeho pokusem připojit se k tehdejší vlně stalkerských thrillerů – ostatně hlavní roli hraje neodolatelně slizký Joe Spinell z nechvalně proslulého filmu Maniak. Wintersův film je ale o poznání odlehčenější. Spíš se snaží o sebereflexivní nadhled a komentář k fenoménu „šokujících“ filmových hororů. Wintersova kariéra nabrala nový směr v osmdesátých letech, kdy spolu s režisérem Davidem A. Priorem založil společnost AIP, ze které pocházejí takové kinematografické klenoty jako Smrtelná kořist, Nukleární holomajzna nebo Wintersův další režijní opus Kosmická vzpoura.

Číst více
Pá 27.10.2023 / 19:45
Zmrd v Benátkách
Kino Aero / Praha
Přístupnost: 15+
Live český dabing
Ne 29.10.2023 / 17:30
Zmrd v Benátkách
Kino Aero / Praha
Přístupnost: 15+
Live český dabing