Zpustlina

Originální název: Veerana / Indie 1988 / Režie: Tulsi a Shyam Ramsayové / 141 min. / Formát: HD
Přehrát video

Kultovní bollywoodská nálož osmdesátkových hrůz, cudné erotiky, husťácké akce a nefalšovaného filmového fanouškovství v nově zrestaurované verzi.

Nazrál čas, aby se na Otrlci objevil pořádný bollywoodský biják, a to rovnou ten nejikoničtější. Veerana představuje neodolatelnou a někdy až nepříčetnou směsici vampírského hororu, soft erotiky, gore efektů, muzikálových výlevů, akčních vylomenin, záchvatů démonické posedlosti, toporných humorů a zdrcujícího rodinného dramatu. Příběh dospívající Jasmin, kterou čas od času ovládnou temné síly a následně ji nutí toulat se v noci po bohapustých končinách a lovit nic netušící šamstry, se navíc představí v plné parádě. Indický kasovní trhák a kult západního videotrhu si totiž svou českou premiéru odbude v nově zrestaurované 2K verzi hrající všemi barvami hororového žánru.

Společně se Zpustlinou se otrlému publiku také vůbec poprvé představí úkaz jménem bratři Ramsayové – nekorunovaní králové indického hororu, průkopníci nulorozpočtového natáčení a žánroví ekvilibristé. Filmařský klan paradoxně vyrostl na posledním propadáku F.U. Ramsaye počátkem 70. let, když se sedmero jeho synů rozhodlo mezi sebe rozdělit klíčové tvůrčí pozice a natočit plnokrevný horor. Inspirováni klasickými monstry z 30. let, hammerovskou produkcí a tvorbou Romera či Friedkina ovládli svépomocí žánr, kterému se Bollywood do té doby vyhýbal jak démon Šivově trojzubci. Svým snímkům navíc vtiskli jedinečný punc díky napojení na místní folklor, jakož i využitím všech filmových atrakcí, které si s přiškrceným rozpočtem mohli dovolit.

Číst více
Čt 07.03.2024 / 18:00
Zpustlina
Kino Aero / Praha
Přístupnost: 15+
Hindsky / české a anglické titulky